D
Y
D
Y
M
M

Magento

Magento

Magento

Magento, ücretli ve açık kaynaklı iki sürümü bulunan, toplamda 250.000 aktif müşteri tarafından kullanılan, gelişmiş özellikleri ile bilinen B2B ve B2C online satış platformudur.

Gartner tarafından en iyi e-ticaret altyapısı olarak seçilen Magento, ülkemizde birçok orta ve büyük ölçekli şirket tarafından kullanılmaktadır.

Magento Open Source sürümünün en iyi bilinen özellikleri; rakiplerine kıyasla oldukça gelişmiş altyapısı, multi-store özelliği ile aynı altyapıyı kullanarak farklı mağazalar açabilme ve mağazaların ürün-kategori ve kampanyalar gibi tüm içerikleri ayırabilme özelliği, gelişmiş kampanya ve promosyon oluşturma, çok yüksek sayılarda ürün yönetimi kolaylığı ve güncel kod yapısı ile hızlı ve güvenli altyapı özelliklerini taşımaktadır.

Magento Commerce sürümünün en iyi bilinen özellikleri ise; Content Staging (ileri tarihli değişiklik), Magento B2B, Magento BI (Business Ingelligence), Virtual Merchandising, Dinamik Müşteri Segmentasyonu, Gift Card ve daha fazla modül bu sürüm ile birlikte gelmektedir.

Magento Commerce lisans fiyatlaması kurulacak sitenin yapısına, sunucu seçeneklerine (Magento Cloud Server ya da On-Premise) ve satış hacmine göre Adobe Commerce ekibi tarafından belirlenmektedir.

Genellikle tercih edilen Magento Cloud Starter plan ile birlikte 1 yıllık lisans ücreti en alt seviyede $25.000 fiyatla başlamaktadır.

Magento Open Source için ise açık kaynaklı yazılım olduğu için bir lisans ücreti bulunmamaktadır, tamamen ücretsizdir.

Yazar Detayları


blog

Özgür Y.

1982 yılında İstanbul'da dünyaya geldi.2006 yılından beri farklı sektörlerde analiz ve pazar araştırması üzerine faaliyetlerini sürdürmektedir.

Yorum Yapın


Diğer Yazılar